ROK 2006

26.12.2006 - 1.1.2007   Silvestr na horách - vyrazili jsme s partou, Abbynkou a krysaříkem Sofčou na Silvestr na hory. Nejvíc si to asi užily holky, páč jim ke štěstí stačila i ta troška sněhu co napadla. Abby v něm řádila jak pominutá. Krom toho nám ale připravila jedno nemilé překvapení když utekla. Kamarádka ji venčila a po dvou hodinách se Abby rozhodla, že už chce za mnou a utekla jim zpátky domu. Dostala na zadek, ale za chvíli už o ničem nevěděla.
24.12.2006   Abbynčiny první skutečné Vánoce - Abbynka si moc Vánoce užila, dostala pod stromeček hned čtyři hračky a k večeři konzervu. Prostě Vánoce :). Taky se Abbynce moc líbil stromeček a to jak svítil a voněl, prostě se od něj nehla :)
20.12.2006   Dneska Abby slaví své první narozeniny! Dostala k ním kostičku a svítící obojek. Zároveň dostala tříhodinovou procházku v Písnici spolu s třema jezevčíkama, jednou kříženkou, kokříkem a šeltičkou. Moc si to užila a celé odpoledne spala jak zabitá (a já si to moc užívala :))
10.12.2006   Dneska pořádalo Haf Bez Obav Mikulášský den. Jakožto člen cvičitelského souboru jsem pomáhala s organizací. Dopoledne sice pršelo, ale pak se udělalo krásně a my si užili všichni parádní den! Všichni se sjeli kolem 11 hodiny, dorazilo asi 40 pejsků, takže sme byli obrovská smečka. Když se všichni rozdělili do 4 skupin, vyrazilo na trasu soutěže. Soutěž probíhala v lese, na louce a v hospůdce a měla šest stanovišť. Na stanovištích mohli pejsci najít disciplíny jako chytání piškotu, přelézání kladiny a podlézání lavičky, běh na čas, hledání indícií přidělaných na buřtech, poslušnost se zavázanýma očima páníčka a na závěr vědomostní test. Po celou trasu museli soutěžící luštit morseovku pod kterou se skrývala plemena teriérů. Odměnou pro páníčky byl klid na duši, že mají pejsky vyběhané a pro pejsky byly samozřejmě pamlsky. Myslím si, že si to všichni moc moc užili a já už se teším na další akci!!!
1.12.2006   Vyrazily jsme a Abby opět na veterinu, protože už zase kulhala. Asi si tentokrát narazila packu při hře s velkou černou kníračkou Ginnou. Odpoledne už byla v pohodě, takže si myslím, že to bude dobrý.
22.11.2006   Včera mi večer napsala Iveta od Parsona Joeyho (Benne Best Sonix), že dneska dorazí do Prahy a jestli nevyrazíme na procházku. Samozřejmě jsem hned souhlasila :-) Sešli jsme se všichni v Holešovicích, kde jsme se asi hodinku procházeli a potom jsme se přesunuli do Stodůlek na pole, kde se k nám přidali ještě Pointřice Ally a Fren (Abbynky kamarádky ze cvičáku). Moc jsme si to užili, Abby a Joey se vyřádili a bylo to super. Joey je moc pěkný Parson a už se těšíme, až je oba zase uvidíme!!! Fotky máme ve fotogalerii v Kamarádech.
19.11.2006   Dneska mi na cvičení přišla konečně Kasey. Kasey je 3 měsíce stará Parsonka z chovatelské stanice Mandylion. Je stejně tmavá jako Abbynka a asi díky tomu se z holek staly super kamarádky :-) Už se moc těšíme, až půjdeme na procházku. Hned jak to půjde, Kasey nafotím a fotečky sem hodím!!
18.11.2006   Naše druhá výstava - absolvovaly jsme s Abby Mezinárodní výstavu v Letňanech a ač jsem předpokládala, že to nedopadne dobře, dopadlo to ještě hůř - dostala pouze dostatečnou. Jsem z toho trochu zklamaná, ale co se dá dělat. Posudek najdete v sekci úspěchy.
17.11.2006   Zašly jsme s Abby na lovecký výcvik k nám na cvičák k Zuzce. Abby moc pěkně hledala v poli a hlavně jí to bavilo. Koupila jsme jí lovecký vodítko (vodítko přes rameno, na kterém je pes upnut a člověk ho nemusí držet) a učily jsme se něm chodit - Abby to šlo moc pěkně. Teď se musíme naučit povely na píšťalku a aport a bude z nás lovec :)
13.11.2006   Dneska jsme jako každé pondělí vyrazily na agility, ale ty se nekonali, tak jsme si místo toho zkusily obrany. Abby to moc bavilo, první kolo vehementně vyštěkávala figuranta, druhý kolo se už zakousávala do hadru. Asi s ní na ně občas zajdu.
12.11.2006   Opět stopy - zase jsme si šly vyzkoušet stopování. Abby se poměrně zlepšuje a nejraději stopuje zajíčka :) Je to správnej lovec!
3.-5.11.2006   Vyrazili jsme parta na víkend na hory. Abče jsme s sebou vzali Sofinku. Holky si občas hrály, občas na sebe vrkly, když procházely kolem jídla a obě si ho hlídaly. Ale všichni jsme to ve zdraví přežili :)
30.9.2006   Naše první výstava! Abbynka absolvovala svou první výstavu - Klubovou výstavu teriérů. Vystavovala jsem opravdu nádnerně! Výsledky a posudek najedete v sekci úspěchy.
20.9.2006   Dneska jsme si zašly vyzkoušet agility do Motola. Cvičí tam trošku jinak než v Komořanech tak tam s Abby občas zajdeme, ať má toho pohybu co nejvíce.
16.9.2006   Začaly jsem s Abby chodit na cvičení na dospěláky. Abby už je přeci jen velká holka a moc krásně jí to jde.
16.9.2006   Zprovozněna sekce Aktivity.
12.9.2006   Dneska jsme byly poprvé na Dog Dancing a opět v Komořanech. Byla to docela sranda. Myslim, že na pobavení přátel to je úžasná záležitost. Snad to pujde Abbynce tak dobře jako agility.
11.9.2006   Naše druhá hodina agility v Komořanech. Abby už přestala seskakovat z kladiny a dokonce velice pěkně zvládla i houpačku. Myslím, že na agility má vlohy, což je super. Očividně jí to baví.
10.9.2006   Dneska jsme vrátily Rockyho paničce. Až na pár konfliktů a to, že je Rocky v pubertě, to bylo příjemných 17 dní. Abbynka si teď vybírá všechnu pozornost, která měla patřit jen jí, takže se pořád mazlí a chce si furt hrát.
9.9.2006   U nás na cvičáku hledali nové výcvikáře, tak jsem se přihlásila. Uvidíme, jestli z toho něco bude. Budu zaučena a vyzkoušena, tak mi držte palečky!!!
7.-8.9.2006   Byli jsme s Abby a Rockym přes noc na jedný akci pod stanem a já i Abby jsmě obě nastydly, tak se teď pilně léčíme :)
24.8.-10.9.2006   Tak máme doma Rockyho. Soužití probíhá docela dobře, až na pár rvaček u misky :-) Ale s tím se dalo počítat. Hned na začátku sem musela rozseknout Abbyinu a Rockyho pozici doma, jinak by to bylo k nevydržení, ale myslim, že to oba rychle pochopili! :-)
22.8. 2006   Dneska jsme byly poprvé na agility v Komořanech. Bylo to super. Abby se to moc líbilo, šel jí pěkně tunel a skoky, ale z kladiny pořád seskakovala dolu. Od září tam začneme chodit pravidelně na agility i na dog dancing, sme na to obě zvědavé :-).
21.8. 2006   Vyrazili jsme na procházku do Grébovky - já a Abby, Verča a Rocky a Nika a Jimmy (kříženec zlaťáka a teriéra). Bylo tam hodně pejsků, takže měli všichni tři šanci se pobavit. Navíc si Rocky musel na mě a Abby trochu zvyknout, protože ho teď budeme mít 14 dní doma.
16.8. 2006   Dneska jsme šly na procházku na Vyšehrad s Michalem a Beruškou. Beruška je zlaťanda. Holky si to moc užily, řádily snad dvě hodiny. Abby to správně utahalo a já se ráno vyspala až do deseti :)
15.8. 2006   Opět jsme s Abby vyrazily na veterinu. Paní veterinářka konstatovala slabý zánět, takže jsme dostali injekci a vodičku na pročištění pipiny. Takže se léčíme a za týden jdeme zase na veterinu na kontrolu. Držte palečky.
12.8. 2006   Vyrazily jsme s Abby na coursing do Kluků. Bylo tam hodně lidí z tábora, takže jsme to vzali jako potáborový sraz. Rády jsme zase všechny viděly. Abby si zkusila i coursing, ale dráha byla moc dlouhá a v půlce ji to omrzelo.
8.8. 2006   Dneska jsem vyrazila s Abby na veterinu. Nějak se mi nezdálo její hárání - hárala už pět týdnů a to je i na můj vkus moc. Doktor řekl, že je vše v pořádku, že první hárání je divočejší a pokud to nepřejde až přijdu za týden.
7.8. 2006   Dnes jsme byli na procházce s Rockym a Verčou. Strávili jsme více jak dvě hoďky v parku. Sice pršelo ale našim russellíkům to vůbec nevadilo. Řádili jak černá ruka :-). Abby po návratu domu vytuhla a na večerní venčení jsem ji sotva tahala. Fotky z procházky jsou ve fotogalerii.
29.7. - 5.8. 2006   Vyrazily jsme s Abby na psí tábor pořádaný HafBO (jejich www pod odkazy). Sešlo se tam asi 32 pejsků a moc jsme si to užili. Ráno jsme chodily trénovat stopy, dopoledne jsme cvičily poslušnost a odpoledne byly přednášky. Večer vždy volná zábava :-). Celý tábor se povedl a díky skvělé partě nám ani déšť nevadil. Už se těším na další akce HafBáků :-))
21.7.2006   Dnes jsem přidala do odkazů stránky kamaráda jack russella Rockyho. Je to Abbynky nejlepší kamarád ze školky. Jeho fotečku najdete ve fotogalerii pod Kamarádama
10. - 20.7.2006   Odjely jsme s Abby na dovču. Ale každá jinam :) Já vyrazila s přítelem a kamarádama k moři užívat si vody a sluníčka a Abbynka vyrazila k mým rodičům na zahradu užívat si volnosti a i tý vody. Obě jsme si to moc užily a ani jedný se nám nechce vracet do Prahy. Ale povinosti volají :/
3.7.2006   Tak z naší Abbynky je velká holka. Večer jsem objevila krev a zjistila jsem, že hárá. Jsem ráda že to vyšlo na teď, protože mám na celé léto hodně plánů :)
3.7.2006   Dnes jsme vyrazily s Abby na příjemnou návštěvu k Joskovým do Jeřeně. Paní Josková nám poradila s přípravou na výstavu a na zkoušky a Abby si mezitím krásně hrála s FeeBee, Paige a Banditem. Děkujeme paní Joskové a celé smečce za milé přijetí a za rady.
1.7.2006   Dnes byla u nás na návštěvě Sofie. Sofča už je dospělá slečna a po létě bude mít štěňátka, teda aspoň všichni doufají. Takže pokud by někdo chtěl štěňátko Pražského krysaříka tak napište.
27.6.2006   Dnes jsme podnikly s Abby výlet kolem hostivařské přehrady. Na procházku se k nám přidala Pavla a Maxík. Max a Abby si skvěle hráli a užívali si vody. Abby se moc plavat nechtělo, ale Max plaval když jen mohl. Moc jsme si to všichni užili. Tímto zdravíme Pavlu a Maxíka!!
17.-18.6.2006   Parsoniáda - o víkendu jsme absolvovaly naši první Parsoniádu. Bylo to super a vyhrály jsme i nějaké ceny. Soutěžily jsme za štěňátka takže konkurence byla malá ale i tak máme obě radost. Naše první úspěchy, jakožto i fotografie jsou již na svém místě.
16.6.2006   Dnes se Abby utkala s vosou a vosa vyhrála, takže jsme strávily hodinu na veterině, protože to Abby schytala do obličeje. Vypadala jako malej buldoček. Na veterině jí dali dvě injekce a do večera byla v pořádku, takže vše dopadlo nakonec dobře.
12.6.2006   Přidala jsem novou kolonku Hlídání - je určena pro lidi, kteří jednou na dovču a nemají kam dát pejska.
3.6.-10.6.2006   Poprvé bez Abby - odjela jsme na týden na dovolenou a strávila jsem poprvé víc jak jednu noc bez Abby. Moc se mi po ní stýskalo. Hlídal ji můj táta a ona si to očividně moc užívala, protože se jí ani nechtělo pryč. Rodiče totiž bydlí na vesnici, kde měla pro sebe celou velkou zahradu. Ted už ji mám ale doma a zase je vše při starém.
30.5.2006   Po týdnu na dithiadenu jsou záchvaty pryč a paní doktorka potvrdila pylovou alergii. Takže bude vždy na jaře veselo. Taky jsme dostaly očkování proti vzteklině, takže už je Abby komplet očkovaná :)
29.5.2006   Dnes Abby svedla svůj první boj s vosou. Vosa se ale nedala a Abby schytala žihadlo. Bylo mi ji moc líto, ale snad ji to už pro příště poučí!
25.5.2006   Naše jubileiní 10.škola - Abbynka začíná dělat velké pokroky, při chůzi už ovládá povel k noze, reaguje na ke mě a začíná aportovat. Teď začínáme s downováním kvůli loveckým zkouškám. Jinak už Abby nejspíš kompletně přezubila takže když se pereme a kousne do mě už se to dá přežít :)
24.5.2006   Dnes jsme vyrazily nachvíli do Hvězdy. Cestou se k nám přidala pani se dvěmi zlatými retrívry. Abby se s klukama krásně vyřádila a moc jsem se pobavila :)
23.5.2006   Paní veterinářka diagnostikovala pylovou alergii, dostaly jsme dithiaden a snad to bude v pořádku.
21.-22.5.2006   Abbynku začaly chytat nějaké záchvaty, takže v úterý vyrážíme k veterinářce a uvidíme co to bude.
18.5.2006   Po příchodu ze školky jsem Abby musela pořádně vykoupat vzhledem k počasí. Po vykoupání jsme navštívily sestru a jejího dvouletého kluka, který se právě koupal před spaním. Abby nejspíš neměla koupání dost, takže se ještě jednou vykoupala s ním. Bylo to kouzelné a všichni jsme se pořádně nasmáli.
10.5.2006   Dnes jsme vyrazily do Riegrových sadů. Pro Abby to bylo nové prostředí, takže se pořádně vyřádila :)
3.5.2006   Přidala jsem fotky z procházky Abby a Daffy neboli dcery a mamči. Jsou si strašně podobné :-). Tímto děkuji Báře za fotky!
27.4.2006   Dnes jsme byli již počtvrté ve školce a tentokrát s námi vyrazil i páníček. Konečně viděl, jak to vypadá a strašně ho to bavilo. Abby už umí krásně sedni, lehni a přivolání, teď se začínáme učit k noze a zůstaň a jde jí to moc pěkně. Už se těšíme na další školku :)
20.4.2006   Výšlap na Petřín - vyrazili jsme si na Petřín spolu s Magdou a Mailem. Mailo je Parson jako Abby, skvěle se bavili a my taky. Ale po tomhle výletu jsme obě vytuhly jako mimča :)
19.4.2006   Návštěva mamči - dnes jsme byly s Abby na návštěvě za Bárou a Daffynkou (mamčou Abby). Bylo to super, tři hodinky holky řádily v parku, buď spolu nebo s dalšími pejsky a Bára fotila jak o život. Hned jak pošle fotečky, tak je přidam na stránky.
15.4.2006   Když jsem dnes přišla domů, tak mě Abby samou rodostí olízla obličej a ejhle co jsem neucítila - krev. Abbynka nám už přezubuje, už je to velká holka :)
13.4.2006   Dnes jsem přidala rodokmen Abby. Tak jestli jste někdo příbuzný, napište, budeme rády.
6.4.2006   Dneska jsme byli venku s novou kamarádkou Fífou. Moc nás to bavilo, procházeli jsme se dvě hodiny po Hvězdě. Naše fotečky najdete ve fotogalerii v sekci Kamarádi.
30.3.2006   Spuštění stránek.
26.3. - 1.4.2006   Odjeli jsme s Abby na hory na čerstvý vzdoušek. Ona si užívá sněhu, kterej jí fascinuje a já klidu.
25.3.2006   První psí školka - dneska byla Abby poprvé ve štěňečí školce. Byl tam asi dvacet štěňat a i když se Abby nejdřív bála, brzo se otrkala a moc si to užila. Ale její záliba ve velkých pejsích mě trošku děsí, stejně malí jako ona jí moc neberou :)
20.3.2006   Ode dneška chodíme s Abby na velké procházky na louku. Seznamuje se s novými pejsky a moc ji to baví.
11.3.2006   Abbynka se konečně setkala s novým pejskem, rok a půl starou Sofinkou. Holky si pěkně hrály a já byla ráda že Abby konečně někdo utahal.
8.3.2006   Tak jsme vyrazili s Abby na návštěvu k mamce Daffy. Návštěva byla příjemná až na to, že si Daffy Abču pěkně podala, holt škola života.
16.2.2006   Dneska jsme vyrazili s Abby na očkování, bála jsem se jak bude reagovat, ale byla vážně skvělá. Ani nekňourla, je to moje holka šikovná.
10.2.2006   Dnes jsme si přivezli naši Abbynku domu, jsme šťastní, že ji tu konečně máme.