ROK 2007

27.-31.12.2007   Vyrazila jsem s holkama na akci od Moravskoslezského coursingu a musím uznat, že to bylo super!!! Akce se moc podařila a holky byly úžasně utahané! Misty zaběhla svůj první coursingový běh a to celý a bez jediného zaváhání. Je to holka šikovná. Krom coursingu zde byly i obrany, které moc baví obě holky, ale Mistynka za ně dostala pochvalu, že je opravdu moc šikovná - bude asi po tatínkovi :) Každopádně děkujeme Barče za super akci a už se moc těšíme na další!!!
26.12.2007   Procházka HafBO - dneska proběhla velká procházka s partou z Baf Bez Obav Prokopským údolím. Zúčastnilo se asi 20 pejsků a bylo to opravdu úžasné! Všichni psíci byli dokonale utahaní a myslím si, že nejen psíci :)
24.12.2007   Vánoce - Abbynky druhé a Mistynky první Vánoce proběhly skvěle. Holky dostaly každá balíček pamlsků a hraček, ale zákonitě chtěly jen to, co měla ta druhá :) Kromě vlastních dárků se pořád snažily prošmejdit i dárky naše a strááááášně se divily, že jim to nechceme dovolit :)
23.12.2007   Prosím všechny o tichou vzpomínku na tři fenečky mých kamarádek, které za posledních pár dní umřely. Byly to všechny super fenušky a jejich paničky budou mít hodně smutné Vánoce - držte se holky, čekají na Vás před Duhovým mostem!!!
22.-27.12.2007   Vánoční svátky trávíme s Abby u rodičů a Mistynky. Holky se opravdu nenudí, celé dny řádí a neví roupama co by pro vedly :) Ale díky společnému vyčerpání po večerech chrápou jak zabitý a to já si moc užívám :)
21.12.2007   Dnes jsme s Abby vyrazily poprvé na procházku s Ladronskou smečkou. Byla opravdu různorodá - dva Černí ruští teriéři, Chodský pes, dva Zlatí retřívři, Rotwailer, Francouzský buldoček a kříženec. Byla to super procházka i přes zimu, která nás všechny byla do obličejů, ale pejsci si to užili maximálně!
20.12.2007   Návštěva ve Veltrusech - zajely jsme oblídnout nové působiště Daniely a Nelsonka do Veltrus. Ukázali nám úžasné místo na venčení, kde Abby projevila své lovecké pudy, protože zvěře zde bylo opravdu nepočítaně. Pak jsme si u nich dali kafíčko a večeři a odjížděly jsme domu správně utahané ve večerních hodinách :)

A KDYBY VÁS TO ZAJÍMALO, ABBY DNES SLAVÍ 2 ROKY!!!! VŠE NEJLEPŠÍ ABBUŠKO!!!

 
14.-16.12.2007   Vyrazili jsme celá rodina na hory. Všechno probělo úplně hladce a holky byly, díky čerstvému vzduchu, úplně hotové i z jedné dlouhé procházky a celou sobotu prospaly :)
9.12.2007   Voděradské bučiny - velká procházka po okolí Říčan. Vyrazili jsme na velkou procházku ve složení já, Abby a Misty, Pavla s přítelem a Anushkou, Vítek, Evča s Kuraiem a Norou, Jakub s Bonnie a Hanka s manželem a Meggie. Procházka byla super až na pár maličkostí, jako zdrhání za zvěří expertů Kuraie, Nory a Bonnie a koní, kteří nás cesto přepadli :)
8.12.2007   Vyjímečně jsme se dnes ujala role psovoda Misty u našich na cvičáku a musím říct, že Misty je čím dál šikovnější. Je bystrá a učenlivá. Pořád mě sledovala a čekala na další povel, aby mohla dostat tu super dobrůtku co jsem držela :) Je to prostě pracant a hned jak doučíme přivolání od zvěře (každý den nám ukazuje, že je velkej lovec a žádná zvěř v širokém okolí před ní není dostatečně skryto), bude perfektní :)
2.12.2007   Vyrazily jsme s Danielou od Nelsonka (RR) do chovatelské stanice Svěží vítr podívat se na Australské ovčáky. A byly jsme obě dvě v tu chvíli zamilované. Stanice, pejsci i chovatelka byli úúúplně dokonalí! Paní chovatelka nám všechny ukázala v akci, moc hezky nám o nich všech povyprávěla a my se nemohly od nich odtrnout a pořád si je musely muchlovat. Odjížděly jsme plné dojmů a s pevným rozhodnutím, že australáčka musíme mít. A to nám drží stále. Už jen aby se povedlo krytí!!! Moc děkujeme Ivaně a smečce za skvělé odpoledne a už se těšíme na další návštěvu!!!
27.11.2007   Naše kamarádka Markéta s Jimmim si pořídili nového člena rodiny - Krátkosrstou Kolii Bugattiho z Roztockého zámku. Je to roztomilé malé štěňátko, které je pojmenováno Endy. Je to super malej ďáblík, který dával Abby co pro to :)
24.11.2007   Mikuláš Haf Bez Obav - další nepřekonatelná akce HafBáků :) Opět jsem se účastnila jako spoluorganizátorka, ale o to víc jsem si celou akci užila od příprav až po nadšené úsměvy páníčků ale i jejich pejsků. Akce se konala v Kladně v lesoparku. Ráno jsme s Míšou, Petrem, Ajaxem (RR), Bublinou (kříženka), Pavlou a Rustym (RR), Lenkou a Bárou (RR) a Evou. Rozložili stánek, vybalili věci, prošli park abychom připravili soutěže na jejich místa a pak už jsme jen čekali naprvní soutěžící. Prvním úkolem bylo dost se z bodu 1 do základního tábora. Tam se všichni zapsali, dostali soutěžní lístky a vyrazili na trasu, kterou jim značili fotky psů skupiny FCI 6, samozřejme pro zmatení soutěžících zde byli umístěny i fotky pejsků jiných skupin. Druhým úkolem bylo zdolávání různých překážek u Petra. Třetím úkolem "kimovka" u Pavly, kde si museli soutěžící zapamatovat 10 cviků a pak je předvést ve správném pořadí. Na čtvrtém úkolu jsem již čekala já a moje disciplína "Přivolání na čas přes buřty", zdálo se to jako těžký úkol, ale většina pejsků a páníčku se sním poprala skvěle, ale samzřejmě se našli i tací, kteří buřtíkům neodolali (a to nemluvím jen o pejskách ;)). Na posledním stanovišti již čekala Lenka a její poznávací soutěž, kde měli soutěžící za úkol se podle otázek dopátrat plemene - skrýval se zde Anglický buldog. Na konci soutěží na všechny čekalo občertsvení v podobě sušenek, čajů a teplé griotky. A samozřejmě vyhodnocení :) Všem soutěžícím gratuluju a hlavně děkuju az skvělou účast! :)
20.11.2007   Procházka v Hostivaři - tak jsme zase jednou vyrazily za Pavlou a Anushkou do Hostivaře a až na to, že jsme na sebe ani na psi neviděly, tak to bylo super!
17.-18.11.2007   MVP Praha - v sobotu jsem byla na výstavě jen na kukačku u kruhu Ridgebacků (gratuluji všem našim kamarádům ke skvělým úspěchům!), šeltiček, jezevčíků, Parson Russell teriérů a mnoho dalších a hlavně u kruhu Australských ovčáků, kde jsme se spolu s kamarádkou Danielou, které chce taky aussíska, setkali s paní chovatelkou ze stanice Svěží vítr, která je další v mém výběru na štěňátko. S paní chovatelkou jsme se dohodly, že k ní 2.12. přijedeme a už teď se na to obě dvě těšíme. V neděli jsme se s Misty zúčastnily výstavy na vlastní kůži. Byla jsem dost nervózní, ale díky skvělé podpoře rodičů, kamarádů Jiříka, Aleny a Jany a Mistynky "kadeřnice" se nám výstava vcelku povedla. Sice jsme dostali "jen" Nadějnou, ale zato krásný posudek - přečíst si ho můžete u Misty v Úspěších! Gratuluji Báře a její rotwičce Sofince ke známce VN1!
13.11.2007   Další návštěva chovatelské stanice Australských ovčáků - tentokrát Z Kamilkové zahrady. Opět super paní chovatelka a super fenečky a hlavně Annelli, která by měla mít v březnu štěňátka, se mi moc zalíbila, tak uvidíme co se z toho vyvrbí. No držte palce! :)
8.-11.11.2007   Rodiče odjeli na krátkou dovolenou a já jsem si vzala Mistynku k sobě, abych pilně zapracovala na přípravě na výstavu v Letňanech. Celé 4 dny jsme si moc užily. Naplánovala jsem nám program tak, že jsme se ani nestihly nudit. Ve čtvrtek jsme odpoledne vyrazily na cvičák, kde jsme nejdříve cvičila s Misty a pak jsem měla svojí vlastní hodinu. V pátek jsme vyrazily na procházku kolem Vltavy, potom jsem si s Abby zaběhala dvě hodiny agility v Komořanech a večer jsme měly ještě dohodnutou procházku s Verčou a Ríšou (střední černý knírač) v Chuchli. Holky si celý den moc užily a večer padly a umřely :) V sobotu jsme vyrazily dopoledne na cvičák a odpoledne na procházku do Modřanské rokle spolu s Hankou a Meggie (ND), Zuzkou, Baronem (ND) a Teddym (krysařík), Jakubem a Bonnie (malamut), Pavlou a Anushkou a Vítkem, Kuraiem (kříženec) a Norou (ESP). Misty z toho byla celá vyjukaná, ale brzy se otrkala a lítala se psama po kopcích jak šílené. V neděli nás už dopoledne čekal jen cvičák, kdy jsem cvičila s oběma holkama a odpoledne už Misty vyzvedli naši a jeli všichni domu. A my jsme s Abby padly a umřely po náročném prodlouženém víkendu.
3.11.2007   Zabijačka - celý den jsme s holkama strávily na zabijačce a bylo to teda dost náročné a vím jistě, že se psama na zabijačku už nikdy! :)
1.11.2007   Dneska jsem byla na návštěvě v chovatelské stanici Diandra, která chová Australské ovčáky. Paní chovatelka byla úžasná a její psíci naprosto skvělý. Dala mi moc cenné rady ohledně tohoto krásného plemene a já od ní odcházela s přesvědčením, že jiné plemeno ani nechci :)
30.10.2007   Misty absolvovala své již třetí trimování úplně bez problému a je z ní zase krásný knírač :) S Abby jsme byly večer za Markétou a Jimmem v Ďáblicích na procházce a jako vždy jsme si to moc pěkně užily.
26.-28.10.2007   Vyrazila jsem s holkama na sraz CZ-Psa do Lobče nad Sázavou. Opět další super povedená akce a hlavně super lidi! V sobotu byl velký výlet na hrad Houska, který bravůrně zvládla i Misty a ještě u toho bez problémů prudila Abby, aby si s ní hrála a lítala všude kolem :) Na Lobči se i Misty zamilovala a to do zlatého retrívra Indyho, kterého pusinkovala ve dne v noci. Ještě že je Indy důstojný a pohodový pes a Mistynce projevy lásky trpěl až do konce :) Abby mě zase naopak potěšila, jak zvládla páteční večer ve společnosti fen, které zrovna moc nemusí, bez jediného konfliktu. Fotky dodám brzy!
20.10.2007   Dračí lodě - velká akce lidiček z Haf Bez Obav. Zúčastnili jsme se závodů dračích lodí a byl to zážitek k nezaplacení! Fakt velká sranda a ač jsme skončili poslední tak sranda byla veliká a už se těším na příští rok na další ročník!!! Pěkný článek z akce najdete zde.
16.10.2007   Další hodina agility v Komořanech - Abby se moc pěkně zlepšuje a když to vyjde tak na jaře vyrazíme konečně na závody.
12.-14.10.2007   Celý víkend jsme s Abby a Misty stránvily na vícvikovém víkendu v Hranicích na Moravě. Byl to víc než super víkend. Misty si vyzkoušela obrany a stopy a Abby stopovala cizí stopu a obou to moc pěkně všechno šlo. Setkaly jsme se tam s Mistynky chovatelkou Gábinou a tatínkem Uraganem a taky ségrou Ashikou. Moc děkuju za skvělé zážitky Veronice a Radkovi z ch.s. Stanios (www.stanios.eu) a už se těšíme na další akci!!! Fotky najdete ve fotogaleriích holek pod sekcí Cvičák.
8.10.2007   Opět výcvik v Komořanech, tentokrát nejen agility ale i Dog Dancing. Příští rok bych s Abby udělala pár zkoušek z DD, tak musíme trénovat.
6.10.2007   Již po čtvrté vyrazil táta s Misty na cvičák. Musím uznat, že Mistynka je úžasně učenlivá slečna. Už je jí pět měsíců a krásně zvládá chůzi u nohy i bez vodítka, přivolání, teď trénujeme zůstaň a čekej a připravujeme se na výstavu.
2.10.2007   Po dlouhé době jsme zavítali do Komořan k Šimoně na agility. Abbynce to moc šlo, ale já to kazila jak jsem mohla :-). Příští tejden vyrážíme na další trénink.
26.9.2007   Večer jsme vyrazily na procházku na Letňanské letiště s Pavlou a Any (RR), Danielou a Nelsonem (RR) a Lenkou a Darem (RR). Byla to sranda, procházka měla všechna nej včetně jednoho prohnanýho zajíce :-). Pak jsme zašli všichni na večeři k Daniele, kam za náma dorazil ještě Jakub s Bonnie (Malamut) a Abbynce se to tam moooc líbilo, protože se celý večer něco vařilo a ona nevytáhla paty z kuchyně :-).
22.9.2007   Trénink Dračích lodí - dneska proběhl první trénink dračích lidí, byla to legrace a moc jsme se všichni pobavili. Závody proběhnou 20.10.2007 na Vltavě, tak jsem zvědavá, jak dopadneme, ale musíme si fandit :-).
21.9.2007   Dneska jsme byly s Abby na vyndavání stehů. Vše vypadá dobře, do středy budeme ještě brát antibiotika a pak už by mělo být vše v pořádku.
18.9.2007   Dneska byla Misty na svém druhém trimování a vypadá fakt sladce vyškubaně :) Doufám, že se mi příští týden podaří sem dodat všechny chybějící fotky. Abbynky jizva vypadá mnohem lépe, zánět se rychle léčí takže si myslím, že jí bude brzy dobře. V pátek jdeme na vyndání stehů, tak pak snad bude již vše ok.
16.9.2007   Abbynce se v jizvě objevil zánět, takže s ní rodiče okamžitě vyrazili na veterinu zatímco já jsem byla s Misty na cvičáku. Dostala antibiotika a snad to bude dobré.
15.9.2007   KV Rhodéských Ridgebacků - zajela jsem se podívat na Orlík na zrzounky, kde se jich sešlo as 170. Mimo jiné i pár našich prátel za cvičáku. Někteří byli úspěšní v sobotu na Klubové výstavě jiní v neděli na Speciální výstavě. Ráda bych pogratulovala Brasilce (Aliss Brassila Zulaykha) za získání V2 z 19 fen na KV, Dárečkovi (Adargo Zulaykha) za získání CAJC na SV a za získání 3. místa v soutěži o nejkrásnější hlavu, Kirunce (Bayo Kabo Slunce Zambezi) na získání známky V na SV, Creasymu (Desmond Fontanesia) za získání známky V na SV a v neposlední řadě Honey (Honey os Cykasu), která po oba dva dny získala CAC!!!
14.9.2007   Dneska jsme s Abby vyrazily večer na babinec s Pavlou a Anushkou (RR), Klárkou a Jili (RR), Hankou a Meggie (ND), Zuzkou a Bárou (ND) a Evčou. Pejsci byly vzorní a celej večer vzorně spinkaly a my jsme si jako správný "baby" pokrafaly a jely spokojený a ovíněný domů :)
13.9.2007   Abby je po kastraci úplně skvělá, jizva vypadá dobře. Je jí sice trošičku špatně, ale je to holka statečná a nedá to znát :)
11.9.2007   Dneska byla Abbynka na kastraci. Je z toho chudinka strašně unavená, snad jí bude zítra lépe.
8.9.2007   Druhá hodina Mistynky na cvičáku - je to holka šikovná, perfektně zvládáme sedni, chůzi u nohy, chůzi po kladině a přivolání i s předsednutím, jde nám moc hezky i lehni a začínáme i se štěkáním na povel. Je prostě úžasná :)
3.9.2007   Dneska jsem složila bakalářské zkoušky na výbornou!!! A večer jsem to hned šla zapít do hospůdky s partičkou z cz-psa :)
1.9.2007   Mistynka byla dneska poprvé na cvičáku!!! Je to moc moc šikovná holčička a všechny cviky zvládala bez problému. Myslím, že jí čeká hvězdná kariéra :)
26.8.-2.9.2007   S Abby jsme strávily týden s rodiči a Mistynkou u nich na baráku. Já jsem se celý týden učila a Abby měla takovou malou dovolenou, užívala si dlouhý procházky po polích s pejskama a nemusela skoro vůbec poslouchat :) Na konci týdne se jí podařilo ulovit dvě myši, takže můžu oficiálně říci, že mám kočku a né psa :) )
21.-26.8.2007   Odjely jsme s Abby na hory do Rokytnice na Jizerou, protože se potřebuji učit na státnice. Říkala jsem si, jaký tam budu mít klid, ale opak byl pravdou. Nestíhala jsem se učit a věnovat se plně Abča, tak jsme to po šesti dnech vzdaly a přestěhovaly jsme se k rodičům a Mistynce na baráček. Ale každopádně, procházky po horách byly super a Abby se tam jinak moc líbilo :)
15.8.2007   Procházka v Hostivaři - vyrazily jsme na procházku lesoparkem s Pavlou a Anushkou, holky se skvěle vyřádily a Abby pak doma padla jak zabitá :)
9.8.2007   Nejnovější informace o Misty: Jak jsem již psala, Misty je úžasně šikovný pejsek! Doma se už nepočůrá ani nepokadí ani přes den ani přes noc. Krom sedni, už i lehni zvládá velice hezky (někdy i bez pomoci). Našla si v okolí spousta kamarádů - dalmatina Robina, howavardku Meggie, zlaťandu Riki a další... Od září začne navštěvovat cvičák, tak se moc těšíme na její další postupy :) Dneska absolvovala své první trimování a moc pěkně držela! Konečně vypadá jako knírač :) Brzy dodám spoustu fotek do její fotogalerie :)
7.8.2007   Po dlouhé pauze jsme opět vyrazily za Markétou a Jimmim do Ďáblického lesa. Jako vždy byla sranda a jako vždy jsem se doma vracela pooozdě :)
28.7.-4.8.2007   Náš třetí a poslední tábor - HafBO tábor. Jak se říká do třetice všeho dobrého a tak jsme s Abby vyrazily ještě na tábor od našeho cvičáku. Jako vždy byla tato akce HafBáků úplně suprová!!! S Abby jsme si moc užily stopy, výcvik, obrany, soutěže a přednášky. Musím říci, že tyto akce jsou čím dál tím lepší! Už se těšíme na další!!! V případě, že byjste měli zájem se některé z těchto akcí zůčastnit, sledujte: https://www.hafbezobav.cz/clanek-2007081201-Zapiste-si-do-diare-HAFBO-AKCE.html. Fotky ze všech táborů budou brzy přidány!!!
22.-28.7.2007   S Abby jsme absolvovali druhý výcvikový týden se Šimonou Drápkovou, tentokrát šlo ovšem o DogDancing. Musím říct, že ač jsem to nepředpokládala, tak jsme s Abby byly velice úspěšné - vše najdete v úspěších a ve zkouškách. Moc se nám tam oběma líbilo a za rok jedeme zas :)
21.7.2007   NVP Mladá Boleslav - Abby úspěšně absolvovala svou poslední výstavu. Rozhodla jsem se s ní její výstavní kariéru ukončit, jelikož vše potřebné už máme odvystavováno a od podzima chci začít vystavovat s Misty. Výsledek výstavy a posudek najdete v úspěších. Jinak bych strašně moc chtěla pogratulovat Evě a Brasilce (RR), jelikož Brasilka získala v konkurenci 17 mladých fen CAJC!!! A jen pro informaci, Brasilka je budoucí maminka mého budoucího štěňátka ;)
15.7.2007   Coursing Kralupy - vyrazily jsme s Abby na coursing do Kralup a i přes úporné vedro jsme si to moc užily! I když Abby opět nedoběhla, tak běžela moc krásně. Nejvíce mě potěšila, že se z ničeho nic naučila plavat a plavala pro klacíčky jako správný velký pes. Asi jí donutilo to vedro :)
14.7.2007   Misty se již třetí noc nepočůrala a vydržela až do rána. Je moc učenlivá a myslím, že přinese jen samé radosti.
9.7.2007   Misty dnes absolvovala své první očkování u nás a proběhlo úplně skvěle! Je to statečná malá princezna :)
8.-14.7.2007   S Abby jsme absolvovali týdenní soustředění agility u Šimony Drábkový. Byl to super týden, Abby se toho moc naučila a v závěrečné soutěži byla v konkureci 8 začátečníků čtvrtá, což mě moc potěšilo obzvláště, když jsme se jednou diskly :) I když pršelo, tak jsme si s Abby celý týden moc užily a Šimoně i všem ostatním účastníkům moc děkujeme!!
8.7.2007   Akce HafBO aneb Procházka Prokopským údolím - Končuláci nám zase vymysleli jednu pěknou akcičku a to pětihodinovou procházku Prokopským údolím ze Stodůlek na Radlice a zpět. Procházka byla moc pěkná a příjemná, zúčastnilo se 25 psů a všichni se myslím patřičně vyrádili a unavili (a myslím, že nejen psi :)). Už se těšíme na další HafBáckou akci!!!
7.7.2007   S Blankou a Bettynkou jsme vyrazily na prochajdu kolem Jizery. Procházka byla super, zpříjemněná obídkem a koupáním v Jizeře. Díky holky za příjemné dopoledne :)
2.-8.7.2007   První týden s Misty byl opravdu plný zážitků. Celý jsem ho strávila u rodičů, abych jim s ní co nejvíce pomohla. Misty je moc šikovná holčička, zakňourá si, když potřebuje kakat a baští úplně nádherně! Za první týden se naučila povel sedni, krásně poslouchá na jméno a už ani moc nezlobí při chůzi na vodítku. Co se týče soužití Abby a Misty nemá to chybu - pořád si hrajou, honí se a zlobí se. Abby ji nedá pokoj ani když chce spát, tak je pak musíme oddělit, aby si Mistynka odpočinula :) Už se skamaráďuje i s dalšími pejsky u rodičů a přes původní strach je s nima v pohodě. Jediná chybička je, že se chodí kamarádit i s vesnickejma raťafákama přes plot a ty její nadšení moc nesdílí.
1.7.2007   Dneska přibyla do naší smečky nová holčička. Rodiče si přivezli z olomoucké chovatelské stanice Gabricio fenečku velkého černého knírače Avalon Misty neboli Mistynku. Mistynka je úžasná princezna a proto jsem se rozhodla tyto stránky věnovat i jí, aby její chovatelka Gabča vždy viděla, jak Misty roste a co všechno provádí. Moc ti děkuji Gábi, že jsi rodičům umožnila si Mistynku vzít a opět jim tím rozzářit život!!!
29.6.-1.7.2007   O víkendu jsme s Abby vyrazily na chalupu k Pavle od Anushky. Osazenstvo bylo rozmanité. Dorazila Zuzka s Baronem (Německá doga), Ika s maželem, Dorotkou (bullík) a Kamílkem (kříženec), Lenka s manželem, Sárou (Knírač střední pepř a sůl), Gábinou (Basset) a Karlem (jakoby Krysařík) a Vítek s Evkou, Kuraiem (kříženec) a Norou (ESP). Dali jsme pár procházek a pár skleniček alkoholu a víkend se úžasně vydařil!!! Díky Pavlí
16.-17.6.2007   Tento víkend jsme měli s Abby moc náročný. V sobotu dopoledne jsme vyrazily na Oblastní výstavu loveckých plemen kde jsme skončily se známkou VD a hned po výstavě jsme zajely na dvoudenní Parsoniádu do areálu DUX v Českém Brodě. Parsoniáda byla jako vždy perfekní a tímto děkuji pořadatelům a už se těším an další!!! Abby si tam zaběhala coursing a nááádherně zakillovala a tak jsem se rozhodla, že vyrazíme na podzim na víkendovku MSC, aby jsem vyzkoušela, jestli to nebyl jen omyl :)
9.6.2007   Rodiče odjeli na týden na dovolenou, tak jsem chtěla zorganizovat malou "garden party" u nich na baráku. Z původních 12 lidí sice dorazila jen Pavla s Any, Hanka s manželem a Meggie a Míša a Petr s Ajdou a Bublinkou, ale i tak to bylo moc krásně strávené odpoledne. Pořádně jsme se vykoupali (a nejen my, ale i Any a Abby :)) a pak jsme vyrazili na procházku po místních polích a lukách. Všem děkuju za účast, bylo to super!
1.6.2007   Den dětí a psů ve Stromovce - Míša a Petr pomáhali s dětským dnem ve Stromovce a já jsem se k ním přidala. Přivezli jsme agility překážky a křídy na kreslení. Celá akce byla skvěle zorganizovaná a děti zde mohli vidět agility, flyball, frisbee, dogdancing ale i práci slepeckých psů. Bylo to sice náročné, ale bezvadné a po celé akci jsme vyrazili ještě na pořádnou procházku Stromovkou. Doufám, že se tato akce příští rok zopakuje, protože opravdu stála za to.
28.5.2007   Po dlouhé době jsme vyrazily na Agility do Komořan k Šimoně. Abby to opět moc bavilo a myslím si, že až se Abby trochu zklidní, bude v Agility poměrně úspěšná.
22.5.2007   Opět jsme vyrazily za Markétou a Jimmim do Ďáblic. Procházka se jako vždy povedla a Abbynka i já jsme byly příjemně uťapkaný.
19.5.2007   MVP Litoměřice - další výstava v tomto roce. Tentokrát se nám to moc nepovedlo a odcházely jsme se známkou D, ale ostatním našim kamarádům se výstava moc moc povedla a tímto gratulujeme Indiánovi (Bearded kolie), Brixovi (Beauceron), Borůvce (Briard) a Darovi (RR) k jejich úspěchu!!!
11.-13.5.2007   Víkend na chatě Pavly a Anusky - celý víkend jsme si pohodově užili na chatě u Pavly a Anushky. Kromě nás tam jely ještě Katka a Dara (kříženka) a Jakub a Bonnie. Víkend byl v duchu procházek a alkoholu a obojí jsme si užili dosyta :) Na jeden večer za náma přijela ještě Klárka s Julií (RR) a Wendy (kříženka) a celou rodinou kromě malýho Kuby. Víkend byl super a my Pavla a Any moc děkujeme!!!
8.5.2007   Skvělá zpráva - rodiče se konečně rozhodli pro nového pejska!!! Bude jím velký černý knírač - fenka a to z chovatelské stanice Gabricio a bude se jmenovat Avalon Misty. Naši si pro ní pojedou 1.července a celá rodina se strašně moc a moc těší!!!
27.4.-1.5.2007   Májové radovánky Haf Bez Obav - zase další akce našeho cvičáku a to opět v Josefově dole jako v lednu. Tentokrát jsme dělali pěkné tůry a řádně si to užili. Byly i různé soutěže včetně Agility, které Abby jednoznačně vyhrála, prostě to má v sobě. Fotky brzo dodám. Míše i Petrovi moc děkuji za skvělý prodloužený víkend!!!
21.-22.4.2007   MVP ČeskéBudějovice - celý víkend jsme strávily v Budějovicích. Kromě vystavování, které se nám mimořádně povedlo se známkou VD2, jsme pomáhali Míše a Petrovi z Haf Bez Obav s prezentací zboží Ruffwear (odkaz na toto super a zajímavé zboží najdete v odkazech)
15.4.2007   Dneska jsme zajely s Blankou a Bettkou a Petrou a Bassassinem do útulku Bouchalka zavést granulky. Útulek je to malý, ale byly jsme šokovaný, kolik pejsků tam bylo, je to hrozný. Aspoň trošku jsme si zpravily náladu procházkou po okolí, ale myšlenky na ty opuštěné pejsky nás neopouštěly. Kdyby mohl člověk pomoc všem...
14.4.2007   Ples Haf Bez Obav - Zúčastnila jsem se plesu HafBO a bylo to skvělé - tombola, tancování, ukázka dogdancingu a frisbee. Už se těším na příští rok!!!
11.4.2007   Vyrazily jsme s Abby na nácvik norování do Třebíze. Byl to docela zajímavý zážitek, ale Abby se lišky bála, takže ještě chvíli počkáme.
10.4.2007   Dneska jsem nechala Abby naočkovat proti borelióze, takže už se klíšťat nebojíme. A po očkování jsme si daly pro změnu procházku v Hostivaři s Pavlou a Anushkou.
7.4.2007   Odpoledne jsme vyrazily na procházku do Modřan s Jitkou, Mírou, Attilkou a Baghírou (kříženky). Počítala jsme s dvou hodinovou procházkou, ale ta se protáhla na pět hodin včetně opékání buřtů. Bylo to skvělý a vzhledem k množství jídla nebyla Abby ani chíli v klidu a šmejdila co by kde snědla :) Další přítomní byly výmarský ohař, dvě ovčandy, leonbergr, krysařík, knírač a šeltie, takže skupina opravdu velká a byl to velice příjemně strávený den!
3.4.2007   Dneska jsme měly napilno. Navečer jsme jely za Markétou a Jimmim do Ďáblic a pak hned rychle do Radegastu na další sraz CZ-psa. Byl to náročný večer, ale moc jsme se obě dvě bavily. Abby se opět pokusila sežrat Trinču a ta byla opět zachráněna :)
1.4.2007   Dneska jsme jely s Pavlou a Anushkou na coursing do Kralup od Českého coursing klubu. Anushka běžela skvěle, ale Abby to vůbec nebaví, mnohem víc ji baví hledat myši v norách na dráze, takže coursing není nic pro nás.
29.3.2007   Vyrazily jsme na cvičák na hodinu stopiček. Abby šla na pach lišky a byla úplně super! Takže o barvářský zkoušky se nebojím!
20.3.2007   Opět výlet do Hostivaře, tentokrát nejen s Pavlou a Anushkou, ale i se Zuzkou a Baronem (Německá doga). Zase byla sranda a s Baronem navíc si to holky užily mnohem víc.
15.3.2007   Večer jsme zašly do hospůdky Radegast v Hostivaři na malý sraz s lidičkama z CZ-psa. Abby to tam hned pojala za vlastní a snažila se sežrat Trinitku (Americký stafordšírský teriér), ale naštěstí je na tohle Trinča docela flegmatik a vše proběhlo v pohodě :)
9.3.2007   Pilně pokračujeme v trénování agility ve Stodůlkách a myslím si, že jsme udělaly docela pokrok. Abby se mnohem víc soustředí a už tolik neřádí :)
6.3.2007   Dneska jsme vyrazili na procházku do Ďáblic s naším novým kamarádem Jimmim. Jimmi je krátkosrstá kolie a je to děsný závislák na balónku. Takže Jimmi se vylítal za balónkem a Abby zkoumala nový nory zajíčků a mišiček.
28.2.2007   Dneska Abby dostala pigárko a tak se mnou nemluvila, ale vylepšila jsem si to procházkou s kníračem Říšou, kterýho si Abby zamilovala.
21.2.2007   Dneska jsme jely za Blankou a Bettynkou do Letňan. Bettynka je miminko trpasličího jezevčíka a Abby jí měla pořád tendence vychovávat.
20.2.2007   Vyrazily jsme do Hostivaře za Pavlou a Anushkou. V Hostivaři se holkám moc líbí, protože v lesoparku je spousta psů a holky můžou řádit jak divý :)
16.2.2007   Dneska jsme šly na velkou prochajdu s kamarádkou Kasey, holky pěkně řádily a Abby pak prospala večer :)
4.2.2007   Naše druhá hodiny Agility ve Stodůlkách. Abby je prostě puberťačka a než se začne pořádně soustředit, je hodina skoro pryč, potřebovaly bysme vždy aspoň dvě hoďky v kuse!
1.2.2007   Vyrazily jsme za Pavlou, Anushkou (ridgebacka) a Maggie (doginka) do Hostivaře na procházku. Přidali se k nám ještě Jakub s Bonnie (malamutka) a byla sranda. Holky si chvílema hrály, chíli vypadaly, že se chtějí sežrat a jindy zase jako beránci :) Super jsme si to užily. Díky holky a kluku :)))
29.1.2007   Dneska zemřela mé nejlepší kamarádce potkanice Cervezka... Prosím všechny kdo mají zvířátka rádi, nechte jí aspoň myšlenku ať se jí jde tam nahoru příjemněji...
26.-28.1.2007   Sraz CZ-Pes - O víkendu proběhl sraz Cz-Psa na Želivce. Zúčastnilo se asi 30 lidí a psů musím říct, že se to opět povedlo. Večer se bumbalo a přes den někteří vyrazili na prochajdu, jiní na běžky a zbytek prospal den :) Abby si zde našla dva nové kamarády - Krátkosrstou kolii Jimmiho a Trpaslíčí drsnosrstou jezevčandu Bettynku. Jejich fotečky dodám do kamarádů :)
25.1.2007   Denny - Abby má nového kamaráda Dennyho. Byly jsme s ním a s paničkou venčit a i když Abby vypada, že by Dennyho nejraději zakousla (je to holt drsňačka), tak se jí procházka moc líbila! Zdravíme Dennyho a Míšu!
20.1.2007   Dneska jsme a Abby strávily asi sedm hodin na cvičáku a světe div se, ona se unavila! Byla jsem fakt moc šťastná a večer vyrazila do hospůdky :)
18.1.2007   Další návštěva veteriny kvůli uchovnění, tentokrát dědičné oční vady, které má Abby se vší slávou negativní! Odpoledne dostala za odměnu(?) procházku se třema ridgebačíma klukama Vincentem, Darem a Nelsonkem. Nelsonek se nám do Abby zamiloval a celou procházku jí šmejdil za zadkem. Až na vichřici to byla super prochajda :)
17.1.2007   Dneska večer Abby čekalo vyšetření luxace kolene kvůli uchovnění a abych je předtím trochu rozptýlila tak jsme vyrazily z Pavlou a Anushkou. Hned po procházce jsme jely na veterinu na vyšetření, které nedopadlo na 100%, ale dopadlo slušně. Abby má na pravém koleni 0 a na levém 1.
11. - 14.1.2007   Vyrazily jsme na 4 dny na hory s naším cvičákem Haf Bez Obav. Jako každá jejich akce ani tato mě nezkalama. Každý den jsme vyrazili na pěknou procházku a večer hráli hry, pili a celkově se dobře bavili. Všem vřele akce tohoto cvičáku doporučuju a Peterovi a Míše děkuji za další povedenou akcičku :)
9.1.2007   Procházka s Parsonkou Kasey (Edith Mandylion) ve Stodůlkách - Kasey rychle roste a začíná z ní být mladá dáma a taky pěkná rošťanda. Celou procházku holky lítaly za míčkem a obě si to užívaly.
7.1.2007   Naše první hodina agility ve Stodůlkách - Vyrazily jsme na nový cvičák na agility pod vedením Petry Hamšíkové. Myslela jsem si jak to Abby půjde, ale nezklama a celou hodinů řádila a zlobila. Snad už se pro příště polepšíme :)
4.1.2007   Dneska jsme vyrazily na procházku do Hostivařského lesoparku s Pavlou a ridgebačkou Anushkou. Procházka byla super a Abby a Anushka se pěkně vyřádily.