Easy Euforia Svěží vítr (AUO)

Jméno: Easy Euforia Svěží vítr
Datum narození: 18.6.2008
Rodiče: Baby Boom Puella Ferra x Ch. Elite Sunshine Chemins Cathares (Rodokmen)

Chovatel: Ivana Šarochová
Plemeno: Australský ovčák
Barva: Černobílá s hnědým pálením
Srst: Středně dlouhá
Chrup: plnochrupá

Výška: 52 cm

Váha: 19 kg
PRA, CEA: negativní v 6ti týdnech

DKK: 1/1
DLK: 0/0

 

Úspěchy

Poslušnost: ZOP, ZZO

Pasení: ZVOP, HWT, IHT1, IHT2

Dogdancing: MD1, HtM1, F1, DwD1, MD2, HtM2, DwD2 (titul MoD1) 

Canisterapie: Zkouška canisterapeutického psa

Obedience: OB-Z

Výstavy: VN2, V2 res.CAC, V1 BOV, Veteran Champion CZ

 

Již před dlouhou dobou jsem se rozhodla, že Abbynce jednou přibude kamarádka. Výběr plemene byl dlouhý a výběr stanice jakbysmet. Ale hned při první návštěvě ve stanici Svěží vítr u Ivči Šarochové jsem věděla, že chci australáčka a jedině od ní! Vybrala jsem si krásnou fenku Evičku (Laverton Bilitis), po které jsem chtěla štěňátko. Krytí proběhlo na jaře a v květnu se mi narodila krásná hnědá holčička Colbie Caillat. Ovšem osud nám nepřál být spolu a Colbinka umřela na selhání organismu z důvodu otravy chvíli po té, co jsme si jí přivezli domu. Já i Ivča jsme z toho byly dost nešťastné, ale v tu chvíli se zachovala jako dokonalá chovatelka s lidským srdcem a ihned mi nabídla vrácení peněz nebo nové štěňátko. A jelikož jsem po štěňátku i přes smutek hrozně toužila, tak jsem její nabídku přijala a vzala jsem si od ní nové štěňátko - Easynku :) Easynka je anděl s ďáblíkama v očích, které bezmezně miluju! Jsem ráda, že jsem si vybrala jí a jsem za ní Ivče moc vděčná, protože lepšího přítele pro život a parťáka na cvičení jsem si snad ani vybrat nemohla :)

Easy a její klouby:
Jelikož dohady jsou věčné a zprávy typu jedna paní povídala nejsou mé oblíbené, pokud je daný nemá nikde a nikým ověřené, tak zde jen stručně popíšu o co šlo a co nám je a není.
V osmi měsících začala Easy kulhat na zadní nohy. Na základě rtg provedeného na klinice Vet Centrum byla zjištěna dysplazie 2/3. Jelikož se to lidem kolem mě nezdálo, aby poměrně nasvalené štěně (Easy byla od mala velice aktivní - plavala, běhala za balónky, s pejsky - vše s ohledem na její věk) kulhalo v důsledku "průměrné" dysplazie, tak jsem se rozhodla výsledky ověřit i jinde. Byla mi doporučena klinika Animal Clinic, kam jsme zašli na kontrolní rtg k panu doktoru Hnízdovi. Ten ihned diagnostikoval problém, který nebyl v nohách zadních, ovšem v nohách předních. Provedli se ihned rtg, na kterém se objevily výrůstky a odštěpy na loktech. Takže ješt před svými 1. narozeninami musela Easy absolvovat operace obou loktů. Po operacích se pan doktor vyslovil, že daný problém vznikl na základě spojení genetické výbavy otce a matky. Nemůže za to tedy každý z rodičů sám, ale vzniklo to kvůli jejich spojení, že se to občas stává, že si někteří jedinci takto nesednou a některý z potomků na to může občas doplatit a to byl náš případ. Doporučil již dané krytí neopakovat, což se také stalo. Z tohoto důvodu ani já nebudu nikdy na Easy krýt, abych neriskovala další přenášení podobných problémů na její potomky a Easy byla na základě domluvy s chovatelkou vykastrována.
Rok po operaci jsme byli na kontrolních rtg. Dysplazie se jí ustálila na 1/1 (podle pana doktora byl původní výsledek způsoben růstem) a lokty má naprosto čisté, jako kdyby nikdy operovaná nebyla. Musím říct, že jsem z ordinace odcházela se slzama štěstí v očích :) Panu doktorovi Hnízdovi budu už asi navždy vděčná za to, jak se o nás staral, jak se zajímal a pomáhal. Je to opravdu člověk na svém místě :) 

Často jsem slýchala, jak se chovatelé od problémových odchovů distancovali, ignorovali majitele atd. Ivča byla po celou dobu po mém boku! Jako psychická podpora, jako chovatel, jako přítel! Takže pokud chcete štěně australáka, chcete k němu plný chovatelský servis, chcete mít chovatele i jako přítele a když nastane problém, chcete mít jistotu že chovatel necouvne, vemte si štěně ze Svěžího větru :)

baby growth