Kniha návštěv

kříženci - podle vás by se měli utopit!

karakal | 26.12.2010

Jo tak je mi to jasné!!! Musím se z plna hrdla smát. Tak samozřejmě že panička má chovatelskou stanici! Tak o to Vám jde? To jste mě teda pobavila. Takže Vás trápí, že mi, co prodáváme nechtěné křížence nebo australáky bez PP, vám lezeme do zelí? Nevěřím, nevěřím, že jedniná chovatelská stanice existuje jen kvůli toho, že je to něčí hobby. Měla by jste se stydět! Možná na začátku to hobby bylo, ale pak vidina lehce vydělaných peněz a ještě takových, které se nezdaňují, je silnější, co? Pejsci s PP za 12-15.000 - no to je luxus... Tak mi tady laskavě nic nevyčítejte, to že jsme měli nechtěný vrh neznamená, že ty štěňata utopím, krom toho, vy inteligentko, by jste měla poznat, že ten pes na mých stránkách má na té úvodní fotce 6 měsíců, když už jste tak inteligetní a všemu rozumíte. Díky bohu, že já jsem výstavám ušetřená, že nám uchovnili psa američani, že nemusím to nebohé zvíře vystavovat zbytečnému stresu a vůbec té nanicovaté smetánce a šaškárně, zkorumpovanosti, co všude kolem toho je. Vy všichni by jste se měli stydět, protože nikdo z vás nikdy nepřizná, že to máte na přilepšenou. Mě se ta štěňata povedla nechtě a nezblázním se. A to že chci pomoct někomu, do toho nikomu nic není. Vy si tady na štěněti vyděláte 15000 a budete tady buzerovat lidi, co dostanou za štěně 3500 a přiznají, že to je kříženec. Nevidím důvod, proč bych je měla dávat zadarmo, když je krmím, i když byla štěňata nechtěná, drahýma granulema nejlepších značek - belcando - 75% masa, dostávají kašičky, mléko, tvaroh, vajíčka,aby měla nejlepší start do života, a starám se o ně, jak málo kdo. Denně jsem jim 3x vytírala. Měli tam plno hraček. Řádně očkovaní, odčervení. Nebyli v životě zavření v žádné malé kleci. Vy by jste se měli ohrazovat proti těm, co to chovají v těch malých klecích a né proti nám. Mám lidí plné zuby. A hlavně takových, jako jste Vy. Mám dost práce s koňma a ty štěňata mi byl čert dlužen, ale nezblázním se. Prostě to byla zase chyba a tak se o ně řádně postarala a mám čisté svědomí. Asi by Vám bylo milejší, kdyby se všichni kříženci do posledního utopili, utratili a nebo já nevím... Ostuda... Ostuda... Ostuda. Co víc říct... Je mi z takových lidí smutno...

Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

Alena | 26.12.2010

Vážená paní, koukám, že jste přesně tak mimo, jak jsem si myslela. Vidíte, že bych kdy odchovala jediný vrh? Mám tu cokoliv o nějakých štěňatech? Stanici mám opravdu jen jako hobby, ještě jsem žádných vrh neodchovala, protože jsem zatím na to neměla tu dokonalou fenu, nebudu odchovávat jako vy na všem, co mi doma přistane. Mám na chov psů živnolist, tudíž vše zdaňuji, nevím, kde jste vzala, že se to nezdaňuje a jestli si myslíte, že se dá na chovu psů vydělat, pak jste ještě víc mimo, než jsem si myslela!
A co mi vadí? že odchováváte na zdravotně nevyšetřených jedincích a tím pouštíte do světa potenciálně nemocné psy a chystáte budoucím majitelům týdny i měsíce neli roky smutnu a práce s nemocným psem.
... a jestli si myslíte, že je Belcando nějaká výhra jako krmení, studovala jsme někdy podrobně složení (myslím i chemickými rozbory) granulí??? já ano a proto krmím masem, zeleninou, ovocem, prostě zdravě a přirozeně, žádný chemicky upravený shity.
No po přečtění vašeho vyjádření u mě v knize jsem si o vás udělala jasný obrázek a myslím, že nejen já a doporučila bych vám si nějaké věci nejdříve ověřit než je začnete prezentovat jako vaší velkolepou myšlenku...

Re: Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

karakal | 26.12.2010

tak padlá po palici jste tady vy, já nevím kolikrát dokola mám psát, že ten vrh byl nechtěný... A vidíte, štěňata mít budete - a už jen název vašich stránek... název trošku zavádějící, nemyslíte? Stránky jsem si neprojížděla. No a pokud tady tvrdíte o granulích co tu tvrdíte, tak tvrdíte, že 99,9% lidí jsou hloupí... takže asi tak. neznám člověka, co nekrmí psy granulema. A to znám opravdu spousty lidí :-D A spousty lidí z chovatelských stanic :-D Takže o nás tvrdíte, že jsme hloupí všichni... A vlastně i veterináři :-D To to mě po... :-D

Re: Re: Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

Alena | 26.12.2010

2x za sebou nechtěný? škoda, že vám to nikdo nevěří... a proč jste si zrušila knihu návštěv? abyste mohla kvákat o nemyslech v knize někoho jiného nejspíše... no nic.
A to vám vadí, že budu mít jednou štěňata s PP po kvalitních zdravotně a povahově prověřených rodičích a odpovídajícím exteriérem? Proč Vám to vadí? Kde asi bude chyba.
Nikde jsem nenapsala, že lidé, kteří krmí granulema jsou hloupý, jen očividně neřeší tolik kvalitu krmení, které psům dávají, prostě je to pohodlnější způsob krmení a já to chápu, lidé jsou prostě pohodlný. Já také znám spoustu lidí a 80% z nich krmí masem.

Re: Re: Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

Katka | 26.12.2010

Zavádějící je především Vaše označení "čistokrevná Border Kolie" u Vašich psů. Pominu-li gramatiku, která, chápu, že někoho nemusí zajímat, tak todle bych si u bezpapíráka rozhodně nelajsla, vzhledem k tomu, že některé sestřičky mojí čuby vypadají jako bordera rozhodně víc, než ta Vaše a přesto v sobě mají osminu něčeho jiného.
Granule za hloupé rozhodně za hloupé nepovažuju, ale teda složení bych určitě našla ve stejné cenové kategorii lepší než u Belcanda. Kdybych našla granule, které by mi složením vyhovovaly, a zároveň bych neměla čubu jak záložku do knížky, krmila bych jima taky.
K smotným štěňatům a ceně... Dvakrát neohlídat háravku, to už je podle mě neschopnost nebo blbá výmluva. Krýt bezpapíráky... budiž, to by mi nevadilo, ale bez zdravotních vyšetření? Nezodpovědnost. Když vidim, kolik mých známých má u psů docela zásadní potíže s klouby na předních i zadních, tak bych nechala před krytím vyšetřit každého psa. Že nebudete štěnda dávat zadarmo je jasné, levná záležitost to není, ale při normálních nákladech a ceně krmiva jsou 3,5 docela dost, by museli mít obojky a vodítka od Rogz :-D.
A tvrdit, že někdo může vydělat na štěněti 15 000 je úplně zcestné. Vemte si náklady na krytí, které Vy máte samozřejmě minimálně u kříženců nulové, "vlastnictví" chovky taky něco stojí, všechna možná vyšetření jak štěňat, tak rodičů no a do toho daně. Nedaní se maximálně štěňata vořechů (kam řadím i bezpapíráky, protože nikdy nevíte, kde tam kdo nějakou osminku přimíchal), protože o nich se finančák nedoví, ovšem jako na chovku by na Vás velice snadno přišli. No a pokud máte jen chovku a žádnou jinou práci, což by asi nedosáhlo ani na životní minimum, pak Vám nějakých 13 % (furt se to mění, takže to nebude přesný údaj) zabere jenom sociální a zdravotní pojištění a dalších asi 15 % samotná daň. Takže když si z cen za všechny štěňata odečtete náklady, pojištění a daň, pak jste skoro na mizině.

Nehledě na to, že dle živnostenského zákoníku se osoba dopouští přestupku, jestliže provozuje činnost, která je volnou živností, aniž by pro tuto činnost měla oprávnění, tedy živnostenský list. A 3 vrhy už by se jako provozování činnosti daly docela dobře považovat. Nehledě na autorský zákon, kdy množením bezpapíráků člověk pouze napodobuje značku, která je zajištěna PP, čili to taky není úplně legální. To samozřejmě neplatí u kříženců, ti nemají standard :-).
Bohužel, kdyby se úřady měly zabývat všemi neoficiálními množeními psů, tak by nedělaly nic jiného.

Re: Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

karakal. | 26.12.2010

A samozřejmě,že jsem zapomněla, že jsme krmili štěňata i masem - bio jehněčím, bo známý má 500 ovcí, ale to vy v Praze nemáte :-D a hovězíma a kuřecíma vývarama. Ale kdybych měla všechno vyjmenovat :-D

Re: Re: Re: kříženci - podle vás by se měli utopit!

Alena | 26.12.2010

My v Praze máme aspoň většinou mozek v hlavě a neplácáme pátou přes devátou. Mě je vcelku jedno, čím jste vaše voříšky krmili. Na to jsem se neptala, ale na zdravotní stránku jsme mi doposud neodpověděla.

ZZO

beani | 12.08.2010

trochu opožděně ale oběma holčičkám gratulujem k ZZO :-)

sranda výstava Haf bez Obav 18.9.

Lůca a Bellinka | 11.08.2010

Ahoj. Budeš pořádat takovouto výstavu i někdy po tomto datu? hrozně ráda bych to s Bellou zkusila :-)) díky

Re: sranda výstava Haf bez Obav 18.9.

Alča a smečka | 11.08.2010

Ahojky, výstavu pořádáme zatím jen 1x ročně, ale příští rok bude určitě zase v podobném termínu :)

Re: Re: sranda výstava Haf bez Obav 18.9.

Lůca a Bellinka | 12.08.2010

Já jsem v tu dobu na dovolené, ale jinak bych moc ráda šla. Tak snad nám to vyjde příští rok :) Ať se Vám výstava vydaří

Gratulace

Vivesáci | 08.07.2010

Gratulujeme k Zopce...jen tak dál....

Re: Gratulace

Alča a smečka | 08.07.2010

děkujeme :) další zkoušky jsou již v plánu na podzim ;)

Re: Gratulace

Ivča | 10.08.2010

Ahoj,

moc děkuji za slova chvály na mou osobu, to si nemusela .-) Jsem ráda, že jsi vysvětlila, jak to bylo s klouby a že Easy nemá žádnou vysokou DKK.

Ani jedno štěně po kofině nebo potomek po zesnulém Buzzovi tento problém neměl a nemá. Já už fenku - maminky Easy nevlastním a nechovám na í ani přes jiné chovky, jak je někdy zvykem. Kofinka měla štěňata v BH Control a také jsou všichni vpořádku.

Asi je to osud, že jsi měla takovou strašnou smůlu a moc mě to mrzí. Halvně, že je Easy vpořádku, zdravá a pěkně maká.

Moc vás obě zdravíme.

Ivana

chudák Easynka

Lucka a Chester | 16.06.2009

Ahojky. Právě jsem se dočetla o Easynce. To mě opravdu mrzí. Pro ausíka to musí být hrozný být takovou dobu v klidu. Vůbec netuším jak bych to tomu našemu vysvětlila. Držíme vám oběma tlapky, aby jste to měli brzo za sebou ;-)
Mějte se fajn..Lucka a Chester

www.londonsbrandy.wbs.cz

Káťa a Brandy | 01.06.2009

Super, dekuju za odkaz na Vase krasne stranky. Moc peclive udelane proti tem nasim amaterskym. Posilame vsem holkam velikanske pusy a doufam, ze se ted bude casteji vidat. Hodne uspechu zkouskovych i tech sportovnich prejeme!

Tééda

www.psi-bouda.cz | 28.05.2009

Tééda poslední aktualizace a novinky na stránkách v březnu!!!!

Re: Tééda

A&A&E&M | 29.05.2009

Nenéééééé, už sme se polepšily :P

Pasání:-)

MY z hájovny (www.vanourek-bordercollie.cz) | 22.03.2009

Ahoj, jsme moc rádi, že se vám pasání líbilo:-) Kdyžtak u nás na webu jsou od včerejška fotky, tak se mrkni :-)

www.diaz.estranky.cz

Diázek | 17.03.2009

Ahoj holky, tak jak pokračujete s flyballem? Přemýšlím, že bychom taky jeli na ten tábor u Lukáše Vaňourka.

Pa
HaD

P.S. moc hezky provedené webovky :-)

Záznamy: 21 - 40 ze 53
<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek