Novinky jaro - léto 2014

30.11.2014 10:43

Dlouho tu neproběhly žádné aktualizace, až se za to opravdu stydím! A tak shrnuji proběhlý půl rok a snad se opět napravím a přidám novinky postupně :-)

 
S holčičkama máme za sebou krásnou flyballovou a pasecí sezónu plnou seminářů, táborů, víkendovek, táborů a dalších akcí s kamarády. 
 
Duben
V dubnu začala naplno sezóna a my pořádali první pasecí víkendy a intenzivku flyballu. Fotografie: dajavera.rajce.idnes.cz/Easter_weekend_2014/ a lenicka-r.rajce.idnes.cz/Intenzivka_flyball_-_Dajavera_-_21.4.2014/
Na konci dubna jsme vyrazili i na první flyball závody a to turnaj dvojic, kam jsme jako Dajavera vyslali 5 dvojic začátečníků a 1 dvojci veteránů. Rozhodně se naše dvojce neztratili a vesměs jsme z výkonů pejsků měli velkou radost :-) Výsledky:
Flying Dogs – ve složení Wendy + Bárt – 2. místo, 3. divize
Dream Team – ve složení Kessy + Easy – 4. místo, 3. divize 
Crazy KeNo – ve složení Keira + Noe – 4. místo, 2. divize
X-treme – ve složení Cheero + Abby – 5. místo, 2. divize
Stars – ve složení Aný + NG – 8. místo, 1. divize
X-faktor – ve složení Ixi + Roxy – 3. místo, veteráni
Abbynka si tento měsíc zaběhla své poslední závody v kategorii A1 a ve svých osmi letech po půl roce běhání a závodění s tetou Lenkou přestupuje úspěšně do dvojek. Rozhodně se tam holka neztratí!
 
Květen
Tento měsíc byl více než náročný, nejprve začal závody v pasení v Dajaveře, kde se Easy nepovedlo obhájit svou výbornou v IHT1 protože si potvora kousla. Fotografie: lenicka-r.rajce.idnes.cz/Zkousky_Dajavera_-_4.5.2014/
Následující víkend nás čekal úžasný seminář s ještě úžasnější Jane Killion! Plno nových informací, jiných úhlů na věc, plno super účastníků, prostě super víkend! Už se těším, až se k nám Jane vrátí s pokračováním ;). Fotografie: lenicka-r.rajce.idnes.cz/Seminar_s_Jane_Killion_-_When_pigs_fly_-_9.-11.5.2014/
Víkend na to jsme vyrazili odpočívat do hor na tradiční HafBO Májové. Počasí nám sice nepřálo, ale i tak jsme si to s naší tradiční super patričkou moc užili :-). Fotografie: lenicka-r.rajce.idnes.cz/Hafbo_majove_-_15.-18.5.2014/
A abych se pochlubila i já, tak jsem si splnila licenci rozhodčího pro posuzování zkoušek druhého stupně dogdancingu :-).
 
Červen
V červnu vyrazili Dajaveráci na dva turnaje, přičemž na ten druhý se přidala i Kessynka s Easynkou do týmu. Kessynka byla statečná a jelikož nám hned první den vypadli dva závodníci, tak odběhala celý turnaj! Easy bohužel blbla a tak byla stažena. Tento sport jí sice moc baví, ale myslím, že závodit se už jen tak nedostaneme.
Výsledky Dajavery Y Fitmin Lukašovský drak:
Sobota – RR – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,61s  – rekord družstva
Neděle – DE – 5. divize – 2. místo – nejlepší čas 20,54s  - nový rekord družstva
Výsledky Crazy Cup:
Dajavera X Fitmin - 4. místo 4. divize
Dajavera Y Fitmin - 5. místo 5. divize
 
Červenec
Červenec byl akcemi nabitý a tak jsme v Praze moc času netrávily. Začaly jsme ho na super prodlouženém víkendu s ch.s. Monachristie, kde se sešlo ke dvaceti beardetkám a trénovali poslušnost, pasení a vyzkoušeli si i flyball. Je to banda šikovných psů a páníčků a já si akci s nimi moc užila a doufám, že se uvidíme zas! 
Abbynka si mezitím byla v Jihlavě zaběhat poprvé v kategorii A2 a šlo jí to parádně, soustředila se, vbíhala do slalomu, zóny jedna radost, prostě je to moje holka šikovná :-). Zároveň k nám tento víkend od smečky přibyl nový člen! Lenka si přivezla malou šeltijí tryskomyš jménem Dotty Dream Harisson! Holčička je boží a myslím, že bude dělat samou radost ;).
Ihned po beardetkách následoval již 10. HafBO tábor tentokrát na statku ve Výšticích. Jelikož 10. ročník musí být něčím zvláštní, tak byl více než nostalgický, trochu smutný, ale s veselým výhledem do dalších let! Moc jsem si to užila a těším se na další ročník!
A pár dní na to už jsme jeli zase do naší milované Dajavery, tentokrát na seminář s francouzským chovatelem border kolií a rozhodčím pasení Philippe Heintzem. Úžasný člověk, úžasný seminář, plno informací, tipů, triků! Jsem ráda, že jsem se ve svých začátcích pasení mohla seznámit s takovou osobností jakou Philippe je! Děkuji Danielo za tyto možnosti!
 
Srpen
Srpen jsme začali jak jinak než pasením a flyballem na Dajavera táboře :-) 4 super dny se super partou, dlouhé noci, náročné dny a plno zábavy a práce, jak to má být :-). Tyhle akce miluju a už teď se těším na další :-).
Jediným turnajem s srpnu byl turnaj BCCCZ kam jsme samozřejmě s flyballem vyrazili a já si vyzkoušela opravdové závodění, protože jsem si na tento turnaj vypůjčila našeho strejdu Éra a byl to neskutečný zážitek vědět, že ten pes ví, co má dělat a vy nemusíte řešit vůbec nic, jen včas psa vypustit. Prostě zážitek k nezaplacení! Výsledky:
Dajavera X Fitmin: RR: 5.místo, nej čas 19,67s 
DE: 2.místo, nej čas 19,50 s
Dajavera Y Fitmin: RR: 4.místo, nej čas 21,30s 
DE: 4.místo, nej čas 20,88 s
A pak už měl měsíc rychlý spád - náledovalo pasení s Wolfgangem Lipzcenkem - opět super informace, plno zážitků a já si to znovu neskutečně užila!
Ze školení jsem se přesunula na náš již 3. sportovní tábor, kde se nám opět sešla super partička, většinou staré známé tváře, ale i pár nováčků. Přijde mi, že ti pejsci jsou rok od roku šikovnější a páníčci snaživější! Několik mých odchovanců si tam složilo dogdancingové zkoušky a já z nich měla opravdu velkou radost! Už teď se těšíma na další ročník s vámi!
A jak srpen začal, tak i skončil - pasením :-). Aneb super bordeří intezivkou plnou jak jinak než pasení a zábavy :-).